fbpx
Patelnia z powłoką nieprzywierającą - 10 zalet zastosowania

Jakie zalety mają patelnie z powłoką nieprzywierającą?

Patelnia z powłoką nieprzywierającą – 10 zalet zastosowania

Patelnia z powłoką nieprzywierającą nie lubi kilku rzeczy, jednak odpowiednio pielęgnowana i użytkowana będzie służyć latami. Co nie jest tajemnicą, takie modele są nieco droższe od standardowych patelni, jednak oferują masę zalet, które szybko pozwalają zapomnieć o tym fakcie. Co jeszcze zatem sprawia, że warto włączyć patelnię z powłoką non stick do swojej kuchennej kolekcji?

1. Solidne materiały użyte do wykonania

Grube dno i korpus zazwyczaj ma wykonane z aluminium, które nie tylko jest lekkie i estetyczne, to niezwykle równomiernie rozprowadza ciepło. To samo dostaniemy, wybierając także patelnię ze stali nierdzewnej czy węglowej. Do tego należy dodać rączki i uchwyty metalowe lub wykonane z tworzywa bądź drewna, które zapobiegają oparzeniom w trakcie gotowania i przenoszenia patelni na stół.

 

Patelnie z powłoką non-stick występują w różnych rozmiarach, kolorach i wykończeniach

2. Wszechstronność lub przystosowanie do konkretnych zadań

Patelnie z powłoką non stick występują w różnych rozmiarach, kolorach i wykończeniach. Jednak pośród nich można wyróżnić modele uniwersalne i specjalnie przystosowane np. do grillowania czy do naleśników. Dzięki temu zawsze można znaleźć model odpowiadający indywidualnym potrzebom, umożliwiający także duszenie i tradycyjne smażenie.

3. Możliwość zredukowania tłuszczu w diecie

Smażenie bez tłuszczu to znane wszystkim hasło, jednak aby przedłużyć życie swojej patelni, zawsze należy dodać pare łyżek oliwy wysokiej jakości. Ograniczenie tłuszczu wpływa korzystnie na układ trawienny i ogólne samopoczucie! Ilość tłuszczu można dobrać odpowiednio do przyrządzanej potrawy – do tłustego mięsa dodajemy go jeszcze mniej.

 

Dzięki patelniom Valdinox możliwe jest wydobycie pełni smaku przygotowanej potrawy

4. Wydobycie głębi smaku

Patelnie VALDINOX znajdujące się w ofercie pięknowdomu.pl pokochają smakosze zróżnicowanych posiłków. Dzięki nim możliwe jest wydobycie pełni smaku przygotowywanej potrawy, niezależnie czy jest mięsna, wegetariańska czy wegańska. Pozwalają stosować przeróżne techniki przyrządzania posiłków.

5. Dostosowanie do każdego typu kuchenek

Masz kuchenkę indukcyjną, ale obawiasz się jakie garnki będą na niej działać? Kolekcja Dark, Ekspert czy Sand to możliwość przyrządzenia posiłków właśnie na niej, a także na kuchence ceramicznej, gazowej i elektrycznej. Uniwersalność naczyń kuchennych VALDINOX sprawia, że nawet jeśli będziemy wymieniać sprzęty do gotowania w naszym domu, ulubione garnki i patelnie nadal będą mogły nam służyć podczas przygotowywania posiłków. 

6. Wysoka odporność na zarysowania i odkształcenia

Grube ścianki i dno zapobiegają uszkodzeniom i deformacjom. Samo wnętrze naczynia, pokryte powłoką nieprzywieralną, z kolei jest wytrzymałe i nie schodzi – jednak w połączeniu z odpowiednią pielęgnacją: preferowane jest mycie ręczne i używanie drewnianych bądź silikonowych łopatek.

7. Łatwość utrzymania w czystości

 Dzięki temu, że to patelnie z powłoką non stick mycie jest łatwe i przebiega sprawnie. Naczynia wystarczy przetrzeć wilgotną ścierką z łagodnym płynem, opłukać pod bieżącą wodą i gotowe!

 

Wnętrze patelni pokryte powłoką nieprzywieralną

8. Szybkość i równomierność nagrzewania się

Patelnie z powłoką nieprzywierającą mają kilkuwarstwowe dno i grube ścianki. Dzięki temu, zwłaszcza te przystosowane do kuchenek indukcyjnych, są w pełni nagrzane po kilku sekundach. Skraca to czas przygotowywania potraw, a także zapewnia, że całość będzie równomiernie wysmażona, niezależnie czy to naleśniki, czy gruby kawałek steku wieprzowego.

9. Ergonomia, łatwość przechowywania i piękny design

Rączka czy obustronne uchwyty mogą być wykonane z różnych materiałów, z tworzywa soft touch lub innych, które zapewniają pewny chwyt. Ręka się nie ześlizguje, co jest istotne podczas wykładania potraw na talerz, przy jednoczesnym trzymaniu patelni jedną ręką. Dzięki oczku na rączce łatwo patelnię przechować na kuchennym relingu, co pozwala podziwiać jej wzornictwo i dopełnić kuchenną aranżację. Szeroki wybór wzorów i rozmiarów sprawia, że każdy może dobrać naczynie o odpowiedniej wielkości, które zawsze zmieści się w naszej kuchennej szafce.

 

Dzięku oczku na rączce łatwo patelnie przechować na kuchennym relingu

10. Oszczędność energii

Patelnie z powłoką nieprzywierającą cechuje długa żywotność, co jest ważne dla ducha zero waste. Jednak równie istotne jest zużycie energii – najnowsze technologie pozwalają odpowiednio nagrzać patelnię przy całkiem niskiej temperaturze palnika, zwłaszcza w kuchenkach indukcyjnych.