fbpx

5 cech funkcjonalnego garnka dla najbardziej wymagających

Przygotowanie posiłków wymaga umiejętności kulinarnych, nabytych np. w domu rodzinnym. Gotowanie mogą ułatwić Ci odpowiednie akcesoria kuchenne. Naczynia i przybory usprawniają pracę, dlatego warto inwestować w produkty z wyżej półki. Spełniają swoją funkcję przez dłuższy czas, co pozwoli Ci uniknąć wielu nerwów i zaoszczędzić czas spędzony w kuchni. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia kucharza są garnki. Dowiedz się, po czym poznać funkcjonalne naczynia do gotowania.

 

 

Praktyczne rozwiązania stosowane w garnkach wysokiej jakości

Jeśli chcesz zostać mistrzem w kuchni, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Przy zakupie garnka zwróć uwagę na 5 poniższych cech:

 

1.Wielofunkcyjność — zawsze przed zakupem naczynia do gotowania zapoznaj się z jego instrukcją, na której producent informuje, czy sprzęt nadaje się do przygotowywania dań na kuchence gazowej lub indukcyjnej. Znaczną zaletą jest też możliwość włożenia go do piekarnika. Warto wybierać garnki, które umożliwiają zarówno gotowanie, smażenie, duszenie, jak i tworzenie dań jednogarnkowych. Może to zapewnić wysokiej jakości powłoka non-stick, która zapobiega przywieraniu i przypalaniu jedzenia. Co więcej, ułatwia ona mycie naczyń. Pokryty jest nią np. garnek z kolekcji Valdinox Expert.

 

2. Uchwyty — zapewniają Twoje bezpieczeństwo. Zwróć uwagę, aby się nie nagrzewały, ponieważ tylko to może uchronić Cię przed poparzeniem. Ponadto powinny być wytrzymałe, ponieważ zdarza się, że, szczególnie w dużych garnkach, gotuje się duże ilości potraw i rączki muszą wytrzymać ich ciężar. Upewnij się, że uchwyty są szerokie i poręczne.

 

 

3. Materiał, z którego wykonano naczynie — tylko najwyższej jakości surowce są gwarantem niezawodności oraz trwałości. Odpowiednie powłoki garnka mogą chronić go przed przywieraniem potraw i zapewniać jego wytrzymałość. Ponadto nadają one naczyniu odpowiedni charakter. Zawsze wybieraj naczynia odporne na wysokie temperatury oraz na zarysowania. Takie produkty znajdziesz w sklepie piękno w domu. Garnki z linii Valdinox Pro na zewnętrznej pokrywie posiadają delikatne, estetyczne żłobienia. Z kolei wewnętrzna przypomina kamień, przez co naczynia nabierają wyjątkowego charakteru. 

 

4. Równomierne rozprowadzanie ciepła — jest to istotne przy przygotowywaniu nawet podstawowych potraw. Dzięki temu możesz gotować również dania z małą ilością tłuszczu. Kupując garnek, zwróć uwagę na modele, które posiadają aluminiowy korpus oraz grubsze dno.

 

 

5. Pokrywka — ma bardzo duże znaczenie. Istotne jest, aby była wyposażona w dziurkę, przez którą możliwe jest odprowadzanie pary, aby gotująca się potrawa nie kipiała. Dobrze, jeśli ma wygodny uchwyt, który się nie nagrzewa. Zaletą są także silikonowe ranty — uniemożliwiają wyślizgiwanie się pokrywki z naczynia. W takie wyposażone są garnki Valdinox Pro. Kupując naczynie do gotowania razem z pokrywką, masz pewność, że będzie ona idealnie dopasowana do naczynia.

 

 

Wybór odpowiedniego garnka wpływa na smak i jakość przygotowanych przez Ciebie potraw. Wybieraj zestawy dopasowane do wielkości przygotowanych dań oraz ilości osób, dla których gotujesz. Co więcej, dobre wyposażenie kuchni może sprawić, że nawet osoba, która wcześniej nie lubiła gotować, zainteresuje się tym zajęciem.